774 006 863            kamil.jelinek@re-max.cz

Kvalitní fotky bytů prodávají

Fotografovat nemovitost není snadné. A přitom právě kvalitní fotografie často rozhodnou o tom, zda klient koupí, nebo nekoupí prodávanou nemovitost. Proto si na fotografování nemovitosti raději najměte profesionálního fotografa, který má nejen dobré vybavení, ale především zkušenosti. Kromě toho můžete provést také home staging, neboli přípravu prostoru pro focení. V tomto případě se rozhodně spořivost nevyplácí. Pokud máte špatné fotografie, tak vás ani správně udělaný odhad ceny nemovitosti nezachrání. Neprofesionálně nafocená nemovitost se snadno stane ležákem, který nikdo nechce. Pokud se však přesto rozhodnete nafotit nemovitost sami, vyvarujte se alespoň nejčastějších chyb.

Vyvarujte se při focení nepořádku

Kupci nechtějí vidět vaše věci a chtějí vidět interiér či exteriér nemovitosti, se všemi jejími detaily, klady i zápory.

Pozor na přesvětlení fotek

Příliš světlé fotky, nebo fotografie se světlými částmi mohou vést ke zbytečné ztrátě pěkných detailů.

Foťte exteriéry

Často vídáme na realitních webových stránkách fotografie nemovitostí, které nemají vyfocené venkovní prostory a okolí. Kupující pak netuší, jak vlastně nemovitost vypadá a také to snižuje jeho povědomí o kvalitě. Netuší tedy ani, jestli odpovídá tržní cena nemovitosti jejímu stavu. Může se pak stát, že se o jeho zájmu ani nedozvíte.

Nezapomeňte na společné prostory

Dobře vyfocené společné prostory sice nejsou součástí, ale mohou výrazně ovlivňovat cenu bytu a také ukážou kupujícímu, jak vypadají, v jakém stavu jsou a také jejich vybavení. Společné prostory mnoho vypovídají o sousedských vztazích a mohou tak být dobrým vodítkem jestli byt koupit, nebo ne.

Foťte pravdivě

Když prodáváte nemovitost, buďte nejen přesvědčiví, ale také pravdiví. Fotografie mají být pěkné, profesionální, ale nesmí být vylhané. Za takovou fotografii lze považovat například takovou fotku, na které byly nedostatky nabízené nemovitosti retušovány ve Photoshopu.