774 006 863            kamil.jelinek@re-max.cz

Home staging

Home staging, který se někdy nesprávně nazývá homestaging, je cílená příprava na prodej nemovitosti. Většinou jde o to, abychom dokázali nemovitost lépe prodat díky tomu, že ji správně odprezentujeme. 

Využití Home stagingu

Pokud potřebujete prodat nemovitost rychle a za dobrou cenu, nebo ji například pronajmout, rozhodně neuděláte chybu, pokud si najmete profesionálního aranžéra, který vám pomůže připravit byt či dům na fotografování, nebo na prohlídku. Aranžér je právě ten správný člověk, který dělá Home staging. Tedy pokud ho umí. Není totiž aranžér, jako aranžér. Najměte si takového, který se na tuto činnost specializuje, nebo se obraťte s prodejem bytu v Brně či rodinného domu na nás a my vše zařídíme. Pokud prodáváte nemovitost v Praze, nebo kdekoli jinde v České republice, pomůžeme vám také. Jsem součástí realitní kanceláře RE/MAX Alfa, která umí kvalitně veškeré realitní služby.

V čem se Home staging liší od interiérového designu?

Vytváření interiérového designu se provádí zpravidla za účelem trvalejšího přetvoření bytu. zatímco Home staging je dělaný proto, aby se interiér bytu líbil potenciálním zákazníkům. Neměníme tedy dispozice bytu. Aranžér netvoří trvalé instalace, ale správně umístí nábytek, případně si přinese vlastní dekorace a vytvoří pěkná, útulná zákoutí nebo přizpůsobí celý prostor tak, aby byl atraktivní.

Co je a co není Home staging

Home staging není úklidem bytu, není aranžováním a není ani focením. Je od každého trochu a ne každý aranžér či fotograf ho zvládá tak, aby byl výsledek dobrý. Za svoji realitní praxi jsem viděl tisíce nekvalitně odprezentovaných interiérů a to je to, o co nám při Home stagingu jde.

Ukázky Home stagingu

Proč si nedělat Home staging sami?

Můžete to zkusit, ale každý máme nějaký talent a neumíme všechno. Aranžéři, kteří se specializují na realitní trh se zabývají designem každý den. Vědí tedy, jak sladit barvy, jak kombinovat materiály, jaký nábytek se dobře hodí k modernímu či staršímu bytu. Umí také vylepšit starší součásti vybavení, nebo je šikovně skryjí. Současně vědí, co bude potřebovat fotograf, který nastoupí po dokončení jejich práce, nebo přímo sami nemovitosti fotografují.

Máte naaranžováno a co dál?

Nyní přijde to, proč jsme vlastně celé úpravy interiéru dělali. Buď můžeme pozvat potenciální kupce na prohlídku nemovitosti, nebo chceme nemovitosti kvalitně vyfotit. Při prodeji nemovitostí je kvalitní foto dokumentace jedním ze základních pilířů pro úspěšný prodej. Ať jste realitní makléř, nebo třeba přímo prodávající, těžko se bez ní obejdete. Výsledkem práce dobrého fotografa je ucelená kolekce, která pravdivě dokumentuje nejen stav samotného prodávaného bytu, ale také celé nemovitosti, ve které se nachází a jejího okolí.

Home staging v Brně i v celé ČR

Jsem realitní makléř působící v Brně a jeho okolí. Zde pro mé klienty zajišťuji (s pomocí zkušených aranžérů) Home staging i následné fotografování. Jsem makléřem pražské realitní kanceláře RE/MAX Alfa, která prodává, nabízí a vykupuje nemovitosti v Praze, ale také po celé České republice.