774 006 863            kamil.jelinek@re-max.cz

Tržní cena nemovitosti

Jste majitel nemovitosti nebo notář a potřebujete znát hodnotu bytu, rodinného domu, nebo jiné nemovitosti? Řešíte rozvodové či dědické řízení(tento odhad je zpoplatněn), nebo se chystáte prodávat? Pak budete potřebovat vypracovat co nejpřesnější odhad ceny nemovitosti.

Odhady různých typů nemovitostí

Chalupy a chaty

 

Pro koho jsou odhady zdarma – odhad tržní ceny nemovitosti, je zdarma pouze pro majitele nemovitostí a to pouze v Brně a v okrese Brno venkov. Odhady z jiných okresů než Brno a Brno venkov jsou zpoplatněny.

K čemu slouží odhady – odhad slouží jak při prodeji nemovitosti, tak také jako odhad pro dědické řízení, vypořádání s ostatními spoluvlastníky či rozvodovém řízení.

K čemu neslouží odhady – odhady neslouží jako podklad pro banku na vyřízení úvěru nebo refinancování či pro Finanční úřad pro podání daně z nabytí nemovitých věcí.

Které odhady jsou zpoplatněny – odhady pro dědická řízení, vypořádání se spoluvlastníky, rozvodové řízení a odhady ze zvědavosti.

Za jak dlouho obdržíte odhad – odhad obdržíte do 24 hodin od odeslání poptávky, nebo konzultace.

Jaká je přesnost odhadů tržní ceny

Pro vytvoření odhadů používám jak vámi poskytnuté údaje, tak i další informace, které si v průběhu práce na odhadu sám zjistím. Kromě toho se dívám na lokalitu, ve které se nemovitost nachází, vybavenost městské části a mnoho dalších údajů. Nahlížím také do katastrálního úřadu a speciálních cenových map. Moji největší devizou je ovšem mnohaletá zkušenost s odhady a sledování vývoje cen realit na trhu.

Proč se vyplatí mít dobře stanovenou tržní cenu?

Pokud budete mít špatně stanovenou tržní cenu, pak se vám může stát, že na prodeji proděláte, nebo se dostanete do situace, kdy se nebude dařit nemovitost prodat. Dokonce pak nefunguje ani strategie, kdy nejprve nasadíte vysokou cenu a chcete jí v případě komplikací s prodejem snižovat. Proč to nefunguje? Protože se časem z nemovitosti stává ležák, který vidí klienti stále dokola, ale málokdy si všimnou, že se jeho cena nemovitosti snižuje, a proto ani tak nekoupí.

Proč si nechat stanovit cenu ode mě?

Reality PrahaJednoduše proto, že mám s nemovitostmi bohaté zkušenosti a odhady nemovitostí se zabývám již od roku 2003. 

Znáte cenu nemovitosti… A co dál?

Pokud si nejste jistí, jak prodat nemovitost a na nic při tom nezapomenout, neváhejte mě kontaktovat. Spojím se s vámi a rád vám se vším pomohu. Chcete o mě vědět více? Podívejte se co dělám a čím se zabývám.

Část z nemovitostí, které jsem v minulosti prodal