774 006 863            kamil.jelinek@re-max.cz

Prodej nemovitostí

Pomohu vám nejen s odhadem ceny nemovitosti, ale také s jejím prodejem.

Proč vlastně prodávat přes realitku?

Občas slýchám názor, že realitní makléři jsou ti, kteří se jen napakují na provizi, že realitky okrádají zákazníky a že se v tom stejně vyzná každý sám. Moje zkušenost je přesně opačná.

Každý jsme odborníkem na něco jiného a prodej domu nebo prodej bytu či pozemku s sebou nese celou řadu rizik a kritických momentů. Zdaleka to totiž není jen o tom najít kupce a domluvit se s ním. Celý postup jak prodat nemovitost se skládá z desítek kroků a většina z nich je poměrně zásadní.

Vzpomeňte si, kolik času věnujete koupi pračky, jak dlouho ji vybíráte, jdete se poradit s odborníkem, podíváte se na recenze, zeptáte se kamarádů, co by doporučili. Výběru a koupi pračky věnujete vy a vaši přátelé určitě minimálně 10 hodin. Jenže rodinný dům, to není pračka za 10 000 korun, kterou můžete jít vrátit, můžete ji odnést při poruše do servisu a tak dále.

Cena domu či bytu může být i několik milionů korun. Pokud kupujete rodinný dům za 5 000 000 korun, tak je to 500 krát více než cena pračky. A ruku na srdce … Kolik hodin ze svého času můžete věnovat hledání domu, jeho výběru, sepisování smluv, návštěvám úřadů a vyřizování všech náležitostí? Věnujete tomu alespoň měsíc nebo dva? Pokud budete běhat okolo koupi nemovitosti 2 měsíce každý den tři hodiny, tak tím strávíte 180 hodin. A výsledek? Bude stále nejistý, protože se v tom jednoduše nevyznáte a nikdy nebudete mít jistotu, že jste na něco nezapomněli.

Proč za realitního makléře zvolit právě mě

Pomohu vám s odhadem nemovitosti

Správně stanovený odhad ceny nemovitosti je ideálním začátkem mé spolupráce s vámi, která může pokračovat a vyústit až ve zdárný prodej nemovitosti.

Jsem k dispozici 7 dní v týdnu 

Jsem si vědom toho, že mí klienti chodí do práce, mají své firmy, rodiny a závazky. Proto často potřebují zařizovat věci související s prodejem a nákupem nemovitosti o víkendu. Plně jim v tom vycházím vstříc.

Mám okolo sebe tým zkušených odborníků

  • Pomohu při zprostředkování financování při koupi nové nemovitosti
  • V legislativně sporných situacích zapojím do řešení naše právníky

Sleduji legislativu a jednám s úřady

Bohužel je v dnešní době prodej nemovitostí stále složitější. S převodem peněz a práv k užívání nemovitosti jsou spojeny další nutné činnosti a znalosti, na které je dnes nabalena spousta povinností. Mým úkolem je provést klienta všemi úskalími a především za něj maximální množství agendy samostatně vyřídit. Klienta tak zapojuji pouze do nezbytně nutných úřednických činností a tím šetřím váš čas i nervy. Jsem zárukou toho, že vše bude vyřízeno tak, jak má být a na nic nezapomeneme.

Vím, kdy tlačit a kdy ubrat

Pohybuji se mezi kupujícími a prodávajícími již od roku 2003. Absolvoval jsem mnoho jednání s lidmi i s úřady. Proto dokážu například při koupi nemovitosti domluvit s prodávajícím slevu z ceny nemovitosti.

Nejsem však jen obchodník, ale jsem také člověk, a proto vím, že klienti i všichni lidé, se kterými jednám, mají své přání a představy. Proto často volím strategii win – win, tedy cestu, kdy obě strany v konečném důsledku vyhrávají. Hledám řešení, ze kterého má prospěch prodávající i kupující. Jak je to možné? Prodávající se například často dostává do situace, kdy potřebuje rychle prodat. Na druhé straně „barikády“ stojí kupující, který má hotovost a chce dobrou nemovitost za zajímavou cenu. Jsme pak jen krůček od oboustranně výhodného kompromisu. Obě strany jsou pak spokojeny. Nesnažím se však za každou cenu ždímat stranu, kterou aktuálně v obchodním jednání nezastupuji. Jsem si totiž vědom toho, že i protistrana je mým potenciálním zákazníkem, a proto jednám se všemi lidmi slušně, ohleduplně a respektuji jejich potřeby.

Odhady různých typů nemovitostí

Chalupy a chaty

 

Pro koho jsou odhady zdarma – odhad tržní ceny nemovitosti, je zdarma pouze pro majitele nemovitostí a to pouze v Brně a v okrese Brno venkov. Odhady z jiných okresů než Brno a Brno venkov jsou zpoplatněny.

K čemu slouží odhady – odhad slouží jak při prodeji nemovitosti, tak také jako odhad pro dědické řízení, vypořádání s ostatními spoluvlastníky či rozvodovém řízení.

K čemu neslouží odhady – odhady neslouží jako podklad pro banku na vyřízení úvěru nebo refinancování či pro Finanční úřad pro podání daně z nabytí nemovitých věcí.

Které odhady jsou zpoplatněny – odhady pro dědická řízení, vypořádání se spoluvlastníky, rozvodové řízení a odhady ze zvědavosti.

Za jak dlouho obdržíte odhad – odhad obdržíte do 24 hodin od odeslání poptávky, nebo konzultace.

Nabídka nemovitostí pro kupující

Podívejte se, jaké nemovitosti mám aktuálně v nabídce a prohlédněte si také všechny nemovitosti nabízené společností RE/MAX v České republice.

V minulosti jsem prodal mnoho nemovitostí

Podívejte se na některé z nich.