774 006 863            kamil.jelinek@re-max.cz

Odhad nemovitosti online

Vím, že odhad nemovitosti je klíčový nejen při prodeji nemovitosti, ale také při dědickém či rozvodovém řízení (tento odhad je zpoplatněn). Proto nabízím majitelům nemovitostí zdarma vypracování odhadu tržní ceny. Specializuji se na odhady bytů v Brně a odhady rodinných domů.

Odhady různých typů nemovitostí

Chalupy a chaty

 

Pro koho jsou odhady zdarma – odhad tržní ceny nemovitosti, je zdarma pouze pro majitele nemovitostí a to pouze v Brně a v okrese Brno venkov. Odhady z jiných okresů než Brno a Brno venkov jsou zpoplatněny.

K čemu slouží odhady – odhad slouží jak při prodeji nemovitosti, tak také jako odhad pro dědické řízení, vypořádání s ostatními spoluvlastníky či rozvodovém řízení.

K čemu neslouží odhady – odhady neslouží jako podklad pro banku na vyřízení úvěru nebo refinancování či pro Finanční úřad pro podání daně z nabytí nemovitých věcí.

Které odhady jsou zpoplatněny – odhady pro dědická řízení, vypořádání se spoluvlastníky, rozvodové řízení a odhady ze zvědavosti.

Za jak dlouho obdržíte odhad – odhad obdržíte do 24 hodin od odeslání poptávky, nebo konzultace.

K čemu jsou a nejsou odhady vhodné?

Odhady slouží k určení tržní ceny nemovitosti, která je pak důležitá při prodeji nemovitosti.

Odhady neslouží jako podklad pro banku na vyřízení úvěru nebo refinancování.

O ocenění nemovitostí Brno

Nemovitosti jsou drahé a jakékoli podcenění nebo nadhodnocení nemovitosti vás může přijít velmi draho. Pokud stanovíte cenu nemovitosti při prodeji příliš nízko, ošidíte se tím o peníze. Pokud nastřelíte cenu příliš vysoko, může se stát z nemovitosti neprodejný ležák, který bude v nabídce mnoho měsíců a možná se nemovitost vůbec nepodaří prodat.

Nejčastější chyby při ocenění nemovitosti

 • Nabízení k prodeji za příliš vysokou cenu

  Často se ve své realitní praxi setkávám s tím, že je cena od počátku nasazena příliš vysoko. Prodávající si myslí, že v případě zájmu bude moci cenu snížit. Jenže nemovitost je nejatraktivnější a na internetu má největší počet shlédnutí, když je nová. Pokud je cena příliš vysoká, potencionální kupec o ni ztratí zájem a nikdy se na ni již znovu nepodívá. Spousta zájemců se tak nikdy nedozví, že se cena snížila a vy postupně přicházíte o možnost prodat. Dalším obrazným hřebíčkem do rakve je to, že realitní servery řadí nemovitosti často podle stáří vloženého inzerátu.

 • Nabízení nemovitostí pod cenou 

  Někteří klienti mají pocit, že se nemovitost snáze prodá, pokud nasadí nízkou cenu. Často se pak stává, že potenciální kupec pojme podezření, že s nemovitostí není něco v pořádku, že je na ní například nějaký skrytý problém či břemeno a ani si o ní pak dále nezjišťuje žádné informace. Dalším pochopitelným důsledkem nízké odhadní ceny bytu či domu je to, že se ošidíte o peníze.

 • Stanovení ceny podle ceny ostatních nemovitostí

  U nás v realitní kanceláři říkáme této metodě „ocenění podle Franty“. Klient se poptá, za kolik předloni prodal nemovitost soused a podle toho odhadne cenu domu. Jenže ouha, v detailu bývá často ukrytý čert. Franta prodával nemovitost o 15 kilometrů jinde, nemovitost se nacházela v jiném městě, situace na trhu byla před dvěma lety naprosto jiná. A tak dále, a tak dále.

  Někteří klienti jdou na to chytřeji, a tak se podívají na internet, obhlédnou okolní vesnice a podobně veliká města a podle toho stanoví cenu nemovitosti. Dejme tomu, že tato metoda je o něco přesnější a mohla by i vést k lepším výsledkům. Jenže … zase je zde nějaké jenže. Klient nemá tušení, kterou nemovitost na realitních serverech prodává profesionální, zkušený makléř a kterou prodává nezkušený majitel nemovitosti. A už vůbec tedy netuší, jakou metodou byla stanovena její odhadní cena. Výsledkem je to, že jsou na realitních serverech často byty, domy a pozemky, které jsou nabízeny za nesmyslné ceny. Sekundárně si pak i vy naběhnete a nasadíte cenu naprosto špatně.

Z výše uvedených důvodů je velmi důležité odhadnout tržní cenu nemovitosti od počátku správně!

Proč svěřit stanovení ceny právě mě?

 • Mám s realitami mnoho zkušeností.
 • Mluvím i píšu plynně anglicky. Pracuji proto i pro zahraniční klientelu.
 • Dlouhodobě sleduji vývoj realitního trhu.
 • Umím odhadnout cenu bytu či domu nejen podle stavu nemovitosti, ale beru vždy v potaz i mnoho dalších skutečností, jako je okolí, dostupnost, poloha obce, situace na trhu … A tak dále. Tyto skutečnosti většinou neumí laik objektivně posoudit.
 • Mám přístup do realitních systémů a nástrojů.
 • Umím vyhodnotit nejen fakta týkající se aktuálního stavu nemovitosti, ale také zhodnotit její budoucí potenciál.
 • Pomohu vám s prodejem nemovitosti a zprostředkuji případně i zajištění financování
 • Více hlav víc ví – jsem realitním makléřem RE/MAX a mám tedy možnost poradit se s kolegy, nebo zapojit do složitějších případů další profesionály.

Potřebujete udělat odhad nemovitosti v Praze?

Obraťte se na další mé kolegy, kteří vám rádi vytvoří odhad nemovitosti pro pražské reality nebo jakékoli nemovitosti ve Středočeském kraji. Praha je specifická tím, že jsou zde vysoké ceny nemovitostí. Proto je dobré nepodcenit situaci, abyste cenu nepodstřelili, nebo naopak nenadhodnotili a svěřit odhad i následný prodej bytu či prodej domu  zkušeným a profesionálním realitním makléřům z RE/MAX Alfa.